УВАГА! Розпочинаємо наліпочну кампанію руху "ОПІР"!

vovanchuk313

nikolay1959

corsarik

opir2011

`e`

elena-yurievna

ak1

Mila

svavilna

petrovalex

alexxx

Daimon

binyomin

monipchenko

Genyk
В наших лавах зараз:
160 людей

Приєднуйся до ОПОРУ

Реєстрація
 • Статті
  Настав час перейти від опору до наступу – «ОПІР»
   Українські новини все більше нагадують «Хроніку поточних подій» - інформаційний бюлетень дисидентів в СРСР, в якому  повідомлялось про репресії КГБ проти інакомислячих. Обшуки, затримання, виклики на допити і арешти стають в Україні  похмурими буднями.
  23.02.2022 Читати повністю
   
  Мережа сміливих

  Наступ влади на наші права, нашу гідність, на наш добробут продовжується.

  У країні ростуть ціни на газ, воду, електроенергію, продовольчі товари першої необхідності, на комунальні послуги, на бензин. Складається враження, що влада хоче довести українців до повного зубожіння. І духовного, і фізичного.


  23.02.2022 Читати повністю
   
  Андрій Левус, "Опір": Могильов повинен піти!
  Українські новини все більше нагадують «Хроніку поточних подій» - інформаційний бюлетень дисидентів в СРСР, в якому повідомлялось про репресії КГБ проти інакомислячих. Обшуки, затримання, виклики на допити і арешти стають в Україні похмурими буднями.
  14.02.2022 Читати повністю
   
23.02.2022

МВС б'є журналістів у Дніпропетровську. Скарга в прокуратуру

                                                                                                                                                                             

       Прокурору Дніпропетровської області        

Косюті Михайлу Васильовичу

пр. К.Маркса, 38, м.Дніпропетровськ, 49044

громадянина України Єгорова Юрія Івановича

який мешкає за адресою:  вул. Калинова, буд. 47  

м. Дніпропетровська, 49026

 

 

Скарга

    Згідно зі ст. 236, 236-1 КПК України, прошу, вас переглянути і відмінити постанову прокуратури Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська, про відмову в порушенні кримінальної справи, щодо незаконних дій працівників міліції, а зокрема інспектора 1-ї роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції Борсука В.В. Тому що, при перевірці заяви, заступником прокурора Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська, радником юстиції Ткаченком І.І., не були враховані важливі обставини, а також свідчення громадянки України Бородіної О.М., не був врахований злочинний задум прапорщика міліції Борсука В.В., на заволодіння моїм особистим майном, новим телефоном Nokia, який мені подарували на день народження у 2009 році, навушниками Nokiaта грошима. При перевірці заяви, щодо незаконних дій працівників міліції, не були викликані свідки Зеленська К.С. та Неклеса С.М., які начебто бачили, як я в їх присутності, перебуваючи в нетверезому стані виражався нецензурно та погрожував зброєю працівникам міліції.  В основу свого рішення про відмову порушити кримінальну справу, підзвітний Вам працівник прокуратури, поклався виключно на показання працівників міліції, а інші фактичні данні не прийняті до уваги , та їм не надано правової оцінки.                                

Тому я вимушений, для відновляння справедливості, та відновляння законності в діях міліції, ще раз привернути увагу до цих подій.  

            Того вечора я був в районі зупинки« Проспект Воронцова» на проспекті ім. Газети «Правда» в місті Дніпропетровську, де мені стало погане самопочуття, і я присів на зупинці щоб трохи перепочити. Я перебуваю на обліку в ревматологічному диспансері більше десяти років, де неодноразово проходив лікування, також у мене підвищений артеріальний тиск. При проходженні лікувального курсу, я постійно ношу з собою медичний маячок. У серпні, вересні 2009 року я лікувався амбулаторно і приймав ліки.

В той час, коли я присів перепочити на зупинці тролейбуса, під’їхали працівники міліції, які здійснювали перевірку різного роду мешканців міста. До мене також підійшли  працівники міліції, а саме: інспектор 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  прапорщик міліції Борсук В.В., а інспектор 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщик міліції АлпатовО.М., інспектор 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області сержант міліції Бездітний О.М., були осторонь і не були взмозі почути, а також побачити дрібні деталі цих подій. Працівник міліції, а саме: інспектор 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  прапорщик міліції Борсук В.В.,  підійшовши до мене, запропонував мені підвестися та запитав мене, що я роблю на зупинці. Я підвівся і почав розмовляти, (я розмовляю державною, рідною українською мовою), та відповів, що присів відпочити і збираюся їхати додому. Але прапорщика міліції Борсука В.В., моя відповідь не задовольнила, і він почав у мене нишпорити по кишенях. Інші працівники міліції відійшли в сторону де розмовляли з іншими громадянами.

 У моїх кишенях не було нічого підозрілого, а тільки три мобільних телефони та грошові кошти. Один із мобільних телефонів моделі Nokia 1202 - imei: 354221033892120, вартістю 317,90 грн. оператор МТС, (подарували мені на день народження у 2009 р.), навушники Nokiа та гроші номіналом 100 грн. однією купюрою опинилися у прапорщика міліції. На медичний маячок який був при мені, прапорщик міліції не звернув увагу.

На зауваження, які зробив я прапорщику міліції Борсуку В.В., стосовно моїх речей, які потрапили до нього незаконним шляхом, мені було наказано, інспектором 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області  прапорщиком міліції Борсуком В.В., показати документи, які б засвідчили мою особу. Я, як журналіст, мав при собі травматичну зброю та дозвіл на неї. Я пред`явив зазначений дозвіл, де до речі указана адреса за якою я мешкаю. Прапорщик міліції запитав мене щодо зброї. Я відповів, що вона знаходилася у моєму підсумку, який висів на паску у мене під рукою. Він її одразу вилучив та покликавши своїх напарників, сказав їм , що мене відвезти у райвідділ,і що я є «ласий шматок». На моє прохання, так як мені було зле, відвезти мене до дому, прапорщик міліції надів на мене кайдани і почав ображати мене нецензурними  висловлюваннями.  У мене відразу з’явилась думка, що цей прапорщик, просто хоче заволодіти моїми речами, котрі вже були у нього в кишені. Так воно  потім і сталось.

Мене привезли у АНД райвідділ міліції м. Дніпропетровська, який знаходиться на вулиці Новоселівський, 15-17. Прапорщик міліції Борсук В.В., відвів мене в окрему кімнату, де власноруч почав бити руками та ногами по моєму тулубу, по  ногах, а наприкінці наступив взуттям на кайдани, які були на моїх лівій та правій руці, при цьому висловлювався на мою адресу нецензурною лайкою. Потім прапорщик міліції Борсук В.В., поспілкувавшись із черговим офіцером (капітаном Юрченко), стосовно мене і що зі мною робити, почав впроваджувати порушення адміністративної справи проти мене. При складанні рапорту прапорщик міліції голосно консультувався з черговим офіцером (капітаном Юрченко), що і як йому написати у рапорті, щоб це мало вірогідний вигляд. На що черговий офіцер, (капітан Юрченко), порадив прапорщику міліції Борсуку В.В. написати, що я хотів застосувати зброю проти нього і всього наряду міліції, що вони проїздили по проспекту ім. Газети «Правда» в м. Дніпропетровську і на зупинці побачили мене, як я, нібито перебуваючи в алкогольному сп’янінні гучно висловлювався нецензурною лайкою. Вони нібито підійшли до мене і зробили зауваження, щодо моїх дій, але у відповідь нібито з мого боку почули лайку на їх адресу та погрози, що вони будуть мати  неприємності по службі, а після цього я, нібито схопився за підсумок, відчинив його і намагався дістати зброю. А вони, нібито застосували спецзасіб (кайдани), а мене після цього  затримали і відвезли до райвідділу, де у мене й була знайдена зброя і дозвіл-посвідчення на моє ім’я і т.і.

Таким  чином, прапорщик міліції Борсук В.В. сфальсифікував події, зазначені в рапорті. Працівники міліції також використали свідків, яких запросили просто з вулиці, які написали пояснення під диктовку прапорщика міліції. Я знаходився у кімнаті поруч, тому чув, як проходило написання пояснень.

Потім з мене намагалися взяти мій підпис під поясненням, яке вже було заздалегідь написано без мене, але я його зіпсував і відмовився його підписувати. Тоді він написав нове, в якому фабулу трохи змінив, що мовби я спав на зупинці тролейбуса і нічого не пам’ятаю, що до мене підійшли працівники міліції, але я громадський порядок не порушував. І погрожуючи попередив мене, якщо я не підпишу цього пояснення, то до ранку вони мене протримають у райвідділу. Так я написав власноруч під поясненням, що з моїх слів записано вірно і мною перечитане, але підпис свій під поясненням я не ставив.  

         Я просидів у кайданах в райвідділі, з 20.30 год. восьмого вересня 2009 року до 02.15 год. дев’ятого вересня 2009 року. Після всіх цих подій з мене зняли кайдани, привели в кабінет де було погане освітлення, підсунули якісь книжки, в яких я змушений був поставити свої підписи. Відпустивши додому, мені не були повернуті ані зброя, ані посвідчення-дозвіл на зброю, ані гроші, ані телефон, ані навушники. Мене попередили про те, щоб я 09.09.2021 р. о 07.00 год. прийшов знов у райвідділ.

09.09.2021 р. о 07.00 год. у АНД райвідділу міліції мене направили до старшого лейтенанта міліції Ткаченка Тараса Васильовича. Я намагався йому пояснити події, які фактично відбулися зі мною 08.09.2021 р., але він не звертаючи увагу на мої пояснення, почав оформлювати протокол ДН № 004995 про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП. Я заперечував проти подій, які були відображенні у протоколі. Внизу протоколу написав, що з фабулою протоколу я не згоден і поставив свій підпис. Після оформлення протоколу він сказав, щоб я прийшов до райвідділу 10.09.2021 р. після чого мене поведуть до суду. Я повідомив, що 10.09.2021 р. буду зайнятий по справах і не зможу прийти до райвідділу. Старший лейтенант міліції Ткаченко Т.В. виправив у протоколі число з 10.09.2009р. на 14.09.2021 р. На моє прохання  мені були надані копії протоколу про адміністративне правопорушення і протоколу огляду речей. 

Після нічних подій, які спричинили розлад мого здоров’я, я звернувся до травмпункту шостої клінічної лікарні м. Дніпропетровську за медичною допомогою. У лікарні мені зробили огляд і рентген-знімки ушкоджень моїх рук. Написали рекомендації для лікування, а також перелік лікарських препаратів, які потрібно використовувати при сильних болях.

10.09.2021 р. я звернувся до бюро судово-медичної експертизи де було зроблено висновок, що виявлені на мені ушкодження, за своїм характером відносяться до легких тілесних ушкоджень. Таким чином, прапорщик міліції Борсук Віталій Володимирович скоїв злочин, передбачений ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України, тому що він навмисно заподіяв мені легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

   Стосовно вищевикладених подій щодо незаконних дій працівників міліції АНД району м. Дніпропетровську, а саме: інспектора 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області прапорщика міліції Борсука В.В., я звертався в прокуратуру Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська, але в порушенні кримінальної справи мені відмовлено на підставі ст. 6 п. 2 КПК України.

  В суд мене ніхто не викликав, до адміністративної відповідальності відносно вищенаведених подій, я не притягався . Де моє майно, котре забрав Борсук В.В., мені не відомо.

Під час скоєння злочину прапорщик міліції Борсук В.В. заподіяв мені матеріальну шкоду в сумі 475 грн. 14 коп., яка складається із вартості неповернутих мені мобільного телефону Nokia 1202 і грошових коштів, та сплати за проведення судово-медичної експертизи, що підтверджується доданими до скарги чеками, квитанцією, і моральну шкоду, яку я оцінюю в 20000 грн. Вона полягає у фізичному болю та стражданнях, яких я зазнав у зв’язку з ушкодженням мого здоров’я, та при виконанні своїх службових обов’язків (я працюю фотокореспондентом газети «Слава Нації»), я відчував незручності.

У відповідності з ч. 1 ст. 1167, ч. 1 ст. 1195 Цивільного кодексу України фізична особа, яка завдала шкоди ушкодженням здоров’я інший фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому понесені ним витрати та моральну шкоду.

Крім перелічених мною доказів, зазначені мною обставини зможуть підтвердити Бородіна Оксана Миколаївна, Беззубко Антон Володимирович, Чернецов Денис Леонідович.

           На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги, що такі брутальні дії працівника міліції ганьблять престиж всіх правоохоронних органів і несуть загрозу іншим невинним громадянам, керуючись ч. 1 ст. 27, ч. 1 ст. 28, п. 3 ч. 2 ст. 251, п. 5 ч. 1 ст. 253 Кримінально-процесуального кодексу України, п. 25 Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства, яким передбачені права потерпілих від злочинів», ч. 1 ст. 1167, ч. 1 ст. 1168, ч. 1 ст. 1195 Цивільного кодексу України,

 

п р о ш у: 

            1. Порушити кримінальну справу за ч. 2 ст. 125, ст. 186, ст. 364, ст. 365, ст. 366, ст. 371 Кримінального кодексу України відносно Борсука Віталія Володимировича, який проживає за адресою: місто Дніпропетровськ, вул. Малишева, буд. 6, працює інспектором 1-ої роти полку ПС ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, який 08 вересня 2009 року навмисно наніс мені удари руками та ногами, заподівши при цьому легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я, використовуючи своє службове становище, відкритло заволодів моїм особистим майном і призначити справу до розгляду.

            2. Визнати мене, Єгорова Юрія Івановича, потерпілим по справі.

            3. Стягнути з Борсука Віталія Володимировича на мою користь майнову шкоду в сумі 475 грн. 14 коп. і моральну шкоду завдану мені ушкодженням здоров’я внаслідок скоєння злочину в сумі 20000 гривень

            4. Під час підготовки справи до судового розгляду вирішити питання про витребування у Борсука В.В. копії його паспорту громадянина України, свідоцтва про його народження, довідок з місця його роботи та проживання, характеристик з місця його роботи та проживання

            5.Викликати до суду свідків:

            - Бородіну Оксану Миколаївну;

            - Беззубка Антона Володимировича;

            - Чернецова Дениса Леонідовича.


Нагадуємо, що мережа громадянської дії «Опір» розпочала акцію «Могильовщину - під приціл!».

Закликаємо громадян надсилати фото-відео факти зловживань з боку органів внутрішніх справ на електронну скриньку: [email protected]  

Також триває збір підписів під петицією за звільнення Могильова: http://www.opir-ua.org/signature.php